Nie damy się wymazać! Pikieta solidarnościowa z osobami trans- i interpłciowymi w USA

#WEWILLNOTBEERASED – pikieta solidarnościowa z osobami trans- i interpłciowymi w USA


DLACZEGO: Administracja prezydenta Donalda Trumpa próbuje pozbawić osoby trans- i interpłciowe podmiotowości prawnej. „The New York Times” dotarł do rządowej notatki, w której pojawiła się sugestia by „gender” (kulturowa część tożsamości płciowej) sprowadzić do genitaliów. Płeć ma być oznaczeniem niepodlegającym zmianie od momentu oznaczenia jej przy narodzinach. To nie wszystko. Amerykańscy dyplomaci naciskają by takie same zmiany w definicjach wprowadzić w dokumentach ONZ. To ogromny krok wstecz w ochronie prawnej mniejszości, ale przede wszystkim bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia osób trans- i interpłciowych. Nie ma na to zgody.

W USA codziennie na ulice swoich miast wychodzą tysiące osób w proteście przeciwko pogwałceniu praw człowieka i ograniczeniu możliwości samostanowienia. Dołączmy do nich!

Nie damy się wymazać!
Nie damy się uciszyć!

KIEDY i GDZIE: 30 października (wtorek) od g. 17:00, pod Ambasadą USA od strony al. Ujazdowskich

CO MOŻESZ ZROBIĆ:
–>udostępnij wydarzenie i/lub powiedz o nim znajomym
–>wrzuć na wydarzenie zdjęcie z kartką z hasłami przewodnimi protestów: #transwontbeerased #wewillnotbeerased #wewillnotbesilenced

*Jeśli już teraz wiesz, że chcesz zabrać głos na pikiecie poinformuj organizatorów wydarzenia. Pozwoli nam to lepiej przygotować pikietę.

*Kontakt dla mediów: Anton Ambroziak, 790 708 206

design & theme: www.bazingadesigns.com