„Na butelce są odciski mojej żony”. Rafał Piasecki i jego żenujący spektakl przemocy, w którym sugeruje, że żona dosypała mu „coś” do alkoholu

Kamila Kuryło

Z Newsweek.pl dowiadujemy się, że Rafał Piasecki, były radny PiS z Bydgoszczy, znęcał się nie tylko nad żoną. Przemocy z jego strony doświadczały również teściowa i córki polityka. Podobno wiedzieli o tym wszyscy sąsiedzi i koledzy z partii.

Zrzut ekranu 2017-04-25 o 16.42.01

Wczoraj w programie UWAGA TVN Rafał Piasecki płacze i mówi, że chce ratować małżeństwo: „Nagranie nie odzwierciedla mojej osobowości”, „Nie byłem sobą”, itd. Następnie stwierdza: „Jest to ewidentna prowokacja”. Po czym wyjmuje butelkę z alkoholem i mówi: „Na butelce są odciski mojej żony”. Sugeruje, że żona dosypała mu „coś” do alkoholu, bo ma dostęp do wszelkich środków farmaceutycznych. Piasecki pokazał również zdjęcie z wakacji, na którym za Piasecką, w tle, stoi jakiś mężczyzna. Sugeruje, że żona „źle się prowadziła”.

Były polityk PiS pod koniec programu dodaje: „Jak każdy mam swoje słabe punkty. Moja żona je znała i wykorzystywała od lat”.

Dzisiaj w mediach czytamy, że Piasecki zakłada fundację: „Jestem w trakcie zakładania fundacji. Fundacja o nazwie „Dobro za zło”, będzie może możliwością odkupienia tego. Będę kupował tysiąc chlebów świętego Antoniego, żeby pomagać biednym. Będę dobrem odpłacał za zło”.

Klasyk. Żenujący spektakl przemocy w wykonaniu Rafała Piaseckiego. Sprawca za wszelką cenę próbuje przerzucić winę na osobę doświadczającą przemocy: „Ona mnie prowokowała”, „Ona mi coś dosypała”,”Ona źle się prowadziła”.

Całe nagranie

Komentarz Aliny Synakiewicz, edukatorki seksualnej i dyżurantki w „Telefonie zaufania”:

Były radny PiS prezentuje dość typowe, niemal podręcznikowe zachowania sprawców przemocy – m.in.obwinia innych za swoje zachowanie, jest patologicznie zazdrosny, ma tradycyjne poglądy na temat rodziny, roli kobiet i mężczyzn w rodzinie, uważa, że obowiązkiem kobiety jest zaspokajanie seksualnych potrzeb partnera i przede wszystkim – nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu.


Korekta: Iga Dzieciuchowicz

design & theme: www.bazingadesigns.com