Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych. Pamiętamy, stawiamy opór!

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych, który poświęcony jest wszystkim tym, których w minionym roku straciliśmy i straciłyśmy. 

Od października 2016 r. do września 2017 r. w wyniku transfobicznych przestępstw życie straciło przynajmniej 325 osób transpłciowych na świecie. Wśród nich największą grupę stanowili_stanowiły migranci_migrantki i pracownice_pracownicy seksualni. A to tylko przypadki udokumentowane w projekcie „Trans Murder Monitoring”, który od 2009 roku zbiera informacje o zabójstwach osób transpłciowych. Dziś nie tylko wspominamy, ale i przypominamy, że na co dzień potrzebne jest wsparcie.

Z tej okazji organizacja Transgdener Europe przygotowała film „Pamiętamy, stawiamy opór” [link]. Poniżej przetłumaczony fragment:

„Wiele instytucji, które powinny nas ochraniać  istnieją po to, by nas wymazać. Sprawiają, że jesteśmy niewidzialne_niewidzialni i uniemożliwają nam życie. Ale my stawiamy opór. (…) Gabi, transkobieta z Gruzji została pobita na ulicy, ale to ona została aresztowana i zamknięta w areszcie na pięć dni. Nauczyliśmy się nie wzywać policji, bo i tak nam nie uwierzą”. (…) Organizujemy się, dzielimy naszymi historiami, protestujemy i walczymy!”.

design & theme: www.bazingadesigns.com