Międzynarodowy apel o solidarność z Nikosem Romanosem prowadzącym strajk głodowy [AKTUALIZACJA]

Nikos Romanos prowadzi strajk głodowy w greckim więzieniu od 10 listopada 2014. Strajk jest reakcją na uniemożliwienie mu przez włądze kontynuacji studiów. Romanos, jako więzień polityczny, domaga się możliwości uczęszczania na uniwersytet. Nikos Romanos był bliskim przyjacielem Alexisa Grigoropoulosa zamordowanego przez grecką policję w czasie protestów ulicznych w 2008 roku.  Tak Romanos chciał uczcić 6. rocznicę śmierci przyjaciela.

tumblr_ng10oa8tYL1sooytqo1_1280
Polityczna rozgrywka greckiego rządu wokół strajkującego Nikosa Romanosa jest wyrazem ignorancji i działania ponad prawem. Grecki rząd podobnie zachowuje się w stosunku do setek syryjskich uchodźców okupujących plac Syntagma. Państwowa propaganda przeciwko ruchom społecznym i policyjne represje w nie skierowane pokazują równię pochyłą, po której stacza się grecki rząd w kierunku autorytaryzmu.

WZYWAMY DO: 

– okupacji greckich ambasad, konsulatów i inny greckich instytucji powiązanych z greckim rządem

– aktów solidarności z syryjskimi uchodźcami i wsparcia ich żądań

– solidarności z Nikosem Romanosem

ZWYCIĘSTWO NIKOSA ROMANOSA BĘDZIE ZWYCIĘSTWEM POSTULATÓW SPOŁECZNYCH

Podpisz petycję!

[AKTUALIZACJA]

Nikos Romanos zwyciężył! Premier Grecji Antonis Samaras uległ żądaniu Romanosa o możliwość uczęszczania na uniwersytet w specjalnej śledzącej bransolecie, dzięki której cały czas jest pod kontrolą władz więzienia. Premier przestraszył się skali protestów solidarnościowych z Romanosem, nie chcąc dopuścić do eskalacji zamieszek przystał na żądanie chłopaka.

design & theme: www.bazingadesigns.com