Marks&Spencer rezygnuje z podziału zabawek na chłopięce i dziewczęce

Na fali świątecznego szaleństwa zakupowego Marks&Spencer wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że od wiosny 2014 roku w sprzedaży sklep będzie oferował tylko neutralne genderowo zabawki.

article-2525396-1B47075C000005DC-866_634x388Zdjęcie: Georgie Gillard

Informacja pojawiła się na Twitterze we wtorek wieczorem, po tym jak liczne grono konsumentów i konsumentek zaczęło narzekać przy użyciu portali społecznościowych na politykę firmy, która w swoich sklepach oddziela zabawki dla dziewczynek od zabawek dla chłopców.

W swoim oświadczeniu M&S stwierdza: „Oferujemy szeroką gamę zabawek edukacyjnych, które są zaprojektowane, by podobać się dzieciom niezależnie od ich płci. Uważnie przyglądaliśmy się komentarzom naszych konsumentów i konsumentek i od wiosny przyszłego roku nasze zabawki będą neutralne pod względem płci”.

Markę Marks&Spencer głośno skrytykowała na swoim Twitterze brytyjska posłanka Stella Creasy, która napisała, że chciała kupić swojej córce prezent na Gwiazdkę, ale zorientowała się, że znajduje się ona w dziale „rzeczy dla chłopców”.

stela

Co ciekawe, wg brytyjskiego Guardiana, liczba sklepów, które urządzają swoje działy zabawek z podziałem na sekcje dla chłopców i dziewcząt zmalała o 60%. Jest to wynikiem presji wywieranej na sklepy i firmy przez kupujących i kupujące, ale także przez aktywistów i aktywistki.

Opracowanie: Katarzyna Siemasz

design & theme: www.bazingadesigns.com