Warszawska Manifa: Aborcja w Obronie Życia!

Hasło tegorocznej warszawskiej Manify przywraca racjonalność debacie o przerywaniu ciąży. Wskazuje, kto rzeczywiście broni życia, a kto czyni innym krzywdę. Porozumienie Kobiet 8 Marca ogłosiło hasło we wtorek 23 lutego pod Kościołem św. Aleksandra.

FOTF9A8 (3)

Aborcja w Obronie Życia! Tak brzmi hasło tegorocznej, XVII już warszawskiej Manify. Hasło może wydawać się absurdalne, ale jego uzasadnienie jest bardzo proste: to właśnie prawo do aborcji chroni życie – życie kobiet i dzieci. Brak legalnej aborcji to aborcje w podziemiu, niebezpieczne i drogie. Odmawiając kobietom prawa do aborcji, stawia się je pod ścianą. Kobiety przerywają ciążę bez ochrony lekarskiej, ryzykując życie i narażając swoje dzieci na sieroctwo. Rocznie 5 milionów kobiet jest hospitalizowanych z powodu komplikacji po niebezpiecznej aborcji. Około 220 tysięcy dzieci traci z tego powodu matki.

Manifa żąda dostępu do aborcji i antykoncepcji, edukacji seksualnej, godnych porodów i poronień, faktycznego wsparcia dla osób wychowujących dzieci. Żądanie tych praw to prawdziwa obrona życia.

Prawo do decydowania o swojej płodności to prawo człowieka!

Hasło XVII Manify, organizowanej co roku przez grupę nieformalną Porozumienie Kobiet 8 Marca, ogłoszone zostało dzisiaj na Placu Trzech Krzyży. O 11:00 przed zgromadzonych pod Kościołem Św. Aleksandra dziennikarzy i dziennikarki oraz obserwatorów i obserwatorki zajechał samochód z banerem „Aborcja W Obronie Życia” oraz nagraniem z hasłem i żądaniami. Po udzieleniu wywiadów członkinie Porozumienia wsiadły do samochodu, kilkukrotnie okrążyły Plac, oraz ruszyły na ulice Warszawy, którymi jeździł będą aż do godziny 19:00, zapraszając mieszkańców i mieszkanki Warszawy na Manifę. Zapraszamy do kontaktu!

XVII Manifa przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 6 marca. Wystartuje o 12:00 spod Pałacu Kultury i Nauki, przejdzie Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskiem Przedmieściem aż do Placu Zamkowego.

Więcej informacji:
PK8M

FB Porozumienia Kobiet 8 Marca,
Wydarzenie na FB

design & theme: www.bazingadesigns.com