Zrób mi kanapkę, ****

W październiku nasza Redakcja opublikowała materiał o mężczyznach zajmujących zbyt dużo miejsca w komunikacji miejskiej (źródłem którego był ten blog). Rozgorzała dyskusja, w której pojawiło się wiele komentarzy oskarżających feministki o przesadę. Co powiecie o mężczyznach zajmujących przestrzeń internetową absurdalnymi seksistowskimi tekstami i swoim ego?

makeme0

Blog Make Me A Sandwich B*tch opiera się na podobnej formule. Gromadzi wpisy użytkowników Twittera o treści „Zrób mi kanapkę, suko”, bądź inne o podobnym wydźwięku, uwłaczające godności kobiety. Autor zestawia je z innymi wpisami danej osoby, które w tym kontekście ją ośmieszają, jak na przykład tutaj:

makeme2

1.WiadomośćDoPrzyszłejŻony pi***l się suko, zrób mi kanapkę 2.Żałuję wszystkiego, co zrobiłem przez ostatnie 2 lata.

makeme4

1. TweetujJakMężczyzna: Suko, zamknij się i zrób mi kanapkę! 2. Jedna rzecz, której nauczyło mnie życie: nieważne, jak wielu „przyjaciół” masz. Jesteś sam i zawsze będziesz sam.

Autor strony tłumaczy: „Wydaje mi się, że większość mężczyzn (bądźmy szczerzy, większość z nich to chłopcy) przedstawionych na tym blogu używa maski pod tytułem „Make me a sandwich, b*tch!” jako formy sarkazmu. Prawdopodobnie nie są oni tak pełni nienawiści w życiu prywatnym i wierzą, że „żart” tkwi w tym, iż naginają zasadę poprawności politycznej. Wystarczy tylko trochę poszperać, żeby przekonać się, jak bardzo są emocjonalni, smutni, sfrustrowani i muszą się jeszcze wiele nauczyć. Ale ten cały koncept „ja tylko żartuję” czy „bierzesz moje słowa zbyt serio” stanowi prawdziwy problem. Takie wypowiedzi wychodzą od mężczyzn/chłopców, którzy boją się nowej dynamiki w naszej kulturze. Dynamiki wyedukowanych, asertywnych, potrafiących się bronić kobiet. Szczególne słowa „zrób mi kanapkę” są stworzone by natychmiast pozbawić władzy kobiety, która właśnie powiedziała coś wzmacniającego swoją pozycję.”

makeme6

makeme7

makeme8

makeme9

makeme10

makeme11

 

Więcej postów tutaj
Opracowanie Aleksandra Kamińska

design & theme: www.bazingadesigns.com