Maja Staśko wśród nominowanych do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2019 Amnesty International

Amnesty International po raz 18. przyzna nagrodę Pióro Nadziei osobie, której praca w ciągu minionych 12 miesięcy przyczyniła się do pozytywnej zmiany w zakresie praw człowieka. Jedną z nominowanych jest Maja Staśko, aktywistka, publikująca m.in. w Krytyce Politycznej, Codzienniku Feministycznym, Gazecie Wyborczej.

Dzisiaj odbędzie się wręczenie nagrody.

W gronie nominowanych do Pióra Nadziei 2019 są: Anna Gmiterek-Zabłocka – dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin; Jakub i Anna Górniccy – założyciele i redaktorzy serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym – Outride.rs;  Tomasz i Marek Sekielscy – twórcy filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu oraz Maja Staśko – aktywistka, publikuje m.in. w Krytyce Politycznej, Codzienniku Feministycznym, Gazecie Wyborczej.

W ramach tegorocznej edycji konkursu nadesłano 140 zgłoszeń.

Zwycięska kandydatura zostanie wybrana przez jury konkursowe w składzie: Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International w Polsce, Anton Ambroziak – dziennikarz i reporter, laureat nagrody Pióro Nadziei w 2018 roku, Justyna Kopińska – reporterka, socjolog, laureatka Pióra Nadziei w 2014 roku oraz Mikołaj Pietrzak – adwokat, reprezentant Rady Programowej Amnesty International Polska.

design & theme: www.bazingadesigns.com