List taty do córeczki na temat jej przyszłego męża

Dr Kelly Flanigan jest terapeutą i w swojej pracy często spotyka pacjentki, które w życiu potrzebują po prostu dobrego mężczyzny. Dlatego napisał list, który kieruje nie tylko do swojej córeczki, ale także do każdej kobiety w ogóle. List ten świetnie zwraca uwagę na to, kim mężczyzna powinien być dla swojej żony.

untitled-father-and-daughter

Mój Aniołku!

Ostatnio Twoja mama i ja poszukiwaliśmy w internecie odpowiedzi na pewne pytanie. W trakcie wpisywania tego pytania wyszukiwarka Google wyświetliła nam podpowiedzi w postaci listy najczęściej wpisywanych fraz. Na samym szczycie tej listy znalazły się słowa: „Jak sprawić by on był ciągle mną zainteresowany”.

Byłem bardzo zaskoczony. Przebiegłem wzrokiem zaledwie po kilku z mnóstwa artykułów, które traktowały o tym jak być atrakcyjną i seksowną, kiedy podać mu piwo lub kanapkę i jak sprawić by poczuł się mądry i lepszy od innych.

Bardzo się rozzłościłem.

Córeczko, „zabieganie o to, by on był Tobą ciągle zainteresowany” naprawdę nie jest, nigdy nie było i nigdy nie będzie Twoim zadaniem.

Twoje jedyne zadanie, moja Maleńka, jest takie abyś w głębi duszy – w tym jedynym miejscu, którego nie dosięgnie ani odrzucenie, ani porażka, ani ego – wiedziała, że rzeczywiście zasługujesz na zainteresowanie. (Jeśli będziesz też pamiętała, że każdy inny człowiek zasługuje na zainteresowanie, wygrasz swoje życie. Ale to temat na osobny list).

Jeśli uwierzysz w swoją wartość, staniesz się atrakcyjna w najgłębszym tego słowa znaczeniu: przyciągniesz do siebie chłopca, który jest wart zainteresowania i dla którego właśnie Ty będziesz najważniejszym obiektem zainteresowania w jego życiu.

Córeczko, chcę opowiedzieć Ci o takim chłopcu, o którego zainteresowanie nie będziesz musiała nigdy zabiegać, ponieważ on sam będzie wiedział, że Ty jesteś interesująca:

Nie będzie obchodzić mnie to, czy podczas jedzenia będzie trzymał łokcie na stole – jeśli tylko będzie potrafił dostrzec jak zabawnie marszczysz nosek, gdy się śmiejesz. A potem nie będzie mógł oderwać od ciebie wzroku.

Nie będzie przeszkadzać mi to, że nie będzie umiał zagrać ze mną w golfa – jeśli tylko będzie potrafił bawić się z Waszymi dziećmi i rozkoszować się tym, że są one czasem cudownie a czasem nieznośnie podobne do Ciebie.

Będzie mi wszystko jedno czy pieniądze będą dla niego ważne – pod warunkiem, że ważny będzie dla niego głos serca, który zaprowadzi go zawsze do Ciebie.

Nie będzie dla mnie ważne to czy będzie silny – jeśli tylko da Tobie przestrzeń do budowania siły, która jest w Twoim sercu.

Naprawdę nie będzie obchodzić mnie to, na kogo będzie głosował – jeśli tylko budząc się każdego ranka będzie zawsze wybierał Ciebie, abyś zajmowała honorowe miejsce w waszym domu i wyjątkowe miejsce w jego sercu.

Nie ważny będzie dla mnie kolor jego skóry – jeśli tylko będzie malował na płótnie Waszego życia barwami cierpliwości, poświęcenia, wrażliwości i czułości.

Będzie mi wszystko jedno czy wychowano go według zasad tej czy innej wiary, albo zupełnie bez niej – jeśli tylko będzie umiał docenić to co ważne i wiedział, że każda chwila życia, zwłaszcza każda chwila spędzona z Tobą jest ogromnie cenna.

Córeczko, na koniec chcę Ci powiedzieć, że jeśli spotkasz właśnie takiego mężczyznę i wydawać się będzie, że on i ja nie mamy ze sobą nic wspólnego, to jednak chcę Cię zapewnić, że będziemy mieli coś wspólnego – coś co jest najważniejsze:

Ciebie.

Moja Maleńka, jedyna rzecz, którą naprawdę powinnaś robić „by on był Tobą ciągle zainteresowany”, to być po prostu sobą.

Na zawsze zainteresowany Tobą facet,

Tata

Tłum. Mirosława Melewska

  1. dobry kadr

    Rewelacja, tak też zawsze mówię do mojej Paulinki. Kocham Ciebie córciu tak po prostu, nie zawsze mogę to Tobie okazać tak jak byś chciała.

Prosimy używać nowych komentarzy

design & theme: www.bazingadesigns.com