Lekarz diagnozuje silny ból pleców kobiety z Tennesee jako „tyłek z getta”

raglan

Mieszkanka stanu Tennessee poczuła się zszokowana  i upokorzona, gdy skarżąc się na ból pleców, lekarz zdiagnozował ją jako cięzki przypadek „tyłka z getta”. 55-letnia Terry Raglan twierdzi, że zasłabła słysząc słowa doktora Timothy’ego Sweo

„Dla mnie oznacza to jego zwątpienie w mój intelekt, w to, że potrafię zrozumieć znaczenie terminów medycznych”, mówi poszkodowana. Raglan cierpi na „lumbar lodorsis”, skrzywienie kręgosłupa zmuszające pośladki do sterczenia i powodujące ogromny ból.

Sweo nie rozumie całego zamieszania. „Chciałem  sprawić, by czysto techniczna rozmowa dotycząca dolnej części Pani pleców brzmiała nieco mniej technicznie”, napisał do Raglan w ramach „przeprosin”.  W rozmowie telefonicznej z WREG, oddziałem telewizji CBS  w Memphis  Sweo powiedział: „Próbując wytłumaczyć jaki [Terry Reglan] ma problem, stwierdziłem, że ma tyłek z getta i najwidoczniej się jej to nie spodobało. Rozumiem, że ją to zraniło, ale nie widzę w tym nic obraźliwego”.

Dlaczego dr Sweo uznał to stwierdzenie za  odpowiednie w rozmowie z pacjentką? Raglan, która wniosła skargę do Departamentu Zdrowia w Tennessee, określa komentarz Sweo za „niepoprawny w każdym aspekcie” i „bardzo poniżający”.

Tlumaczenie Ola Pudlińska

Źródło tekstu

design & theme: www.bazingadesigns.com