Krytyka Polityczna ramię w ramię z feministkami promują polityka z antykobiecej partii

Program “Przy kawie o sprawie” Krytyki Politycznej to satyryczna odpowiedź na „Kawę na ławę” Bogdana Rymanowskiego (tvn24). W ostatnim odcinku pt. “Czy należy bić mężczyzn?” udział wzięły: Agata Diduszko, Agnieszka Graff, Elżbieta Korolczuk, Agata Szczęśniak i Paulina Młynarska. Wystąpił również Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

zrzut ekranu (link)

Komentarz Marii Burzy z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów:

Przypominam, że Platforma Obywatelska to partia silnie antykobieca, szczególnie w Warszawie. Tragiczna polityka mieszkaniowa, prywatyzacja stołówek szkolnych, brak pieniędzy na żłobki, reprywatyzacja, wciąż niewyjaśnione zabójstwo Jolanty Brzeskiej, genialny plan odrabiania długów przez darmową pracę – to wszystko uderzyło szczególnie mocno w kobiety. Te antyspołeczne reformy sprawiły że stołeczne PO przerzuciło wielki ciężar na barki kobiet, które muszą dziś więcej pracować żeby związać koniec z końcem. Chodzi tu o większość kobiet, tych pracujących za 2 tyś., często w zakładach i instytucjach miejskich, gdzie to właśnie władze miasta decydują o głodowych pensjach.

Czy kobietom z Krytyki Politycznej aż tak do nich daleko, aby lokować w swoich filmach antyspołeczne produkty typu Rafał Trzaskowski? Czy wystarczy że ten gość sypnie garścią liberalnych sloganów wobec kobiet ze środowiska Krytyki, aby te zapomniały o szalonej redukcji zasobu mieszkań gminy, o eksmisjach, mrozie, grzybie, podwyżkach obiadów dla warszawskich dzieciaków? O blatowaniu się Trzaskowskiego z klerem i biznesem przy NyczTower (link)? Żałosne!

design & theme: www.bazingadesigns.com