Koniec kariery Terry’ego Richardsona. Fotograf molestował modelki

Matylda Jonas-Kowalik
Korekta: Iga Dzieciuchowicz

Po powracających oskarżeniach o molestowanie seksualne, kilka dużych magazynów modowych zapowiedziało zakończenie współpracy z Terrym Richardsonem – amerykańskim fotografem mody.

W czasie swojej kariery Richardson był wielokrotnie oskarżany o nadużycia i molestowanie seksualne – tym doniesieniom konsekwentnie zaprzeczał. Fotograf znany jest z odważnej estetyki i wprowadzania kontrowersyjnych motywów do swoich sesji.

Zgodnie z doniesieniami Daily Telegraph, wydawnictwo Condé Nast International (wydające takie tytuły jak Vogue, The New Yorker czy Vanity Fair), nie będzie więcej podejmować współpracy z Richardsonem. Wiceprezes zarządu wydawnictwa James Woolhouse napisał w mailu: 

„Piszę (..) w ważnej sprawie. Condé Nast już nie chce współpracować z fotografem Terrym Richardsonem (…) Wszelkie sesje, które zostały zlecone lub zostały ukończone, ale jeszcze nie są opublikowane, powinny zostać usunięte lub zastąpione innym materiałem”.

Tak, jak w przypadku Harvey’a Weinsteina, Richardson od wielu lat był na celowniku dziennikarzy i dziennikarek. O tym, że Terry Richardson molestuje młode kobiety podczas sesji zdjęciowych mówiono od dawna.

design & theme: www.bazingadesigns.com