Kochana córko: życzę Ci wspaniałego seksu

Ferrett Steinmetz ma dość wmawiania mu, że powinien czekać ze strzelbą na chłopaków swojej córki.

ApprehensiveDad

Po internecie krąży stek bzdur zatytułowany „10 zasad chodzenia z córką”, pełen „zabawnych” gróźb, jak na przykład:

„Zasada czwarta: Na pewno słyszałeś/aś, że w dzisiejszym świecie seks bez zabezpieczenia może cię zabić. Pozwól, że wyjaśnię: jeśli chodzi o seks, to ja jestem tym zabezpieczeniem, i to ja cię zabiję”.

Wszystko to sprowadza się do nudnego „chłopcy to niebezpieczne dranie, seks jest okropny, kiedy uprawiają go inni ludzie; moja córka to plastikowa lalka, której los kontroluję”.

Uwielbiam seks. Jest świetny. A ponieważ kocham moją córkę – chcę, żeby doświadczyła w życiu wszystkich tych przyjemności, co ja (a możliwie jeszcze więcej). Nie chcę słyszeć o szczegółach, ponieważ, cholera, nie chcę sobie tego wyobrażać – tak samo jak moja córka nie chce sobie wyobrażać w takich sytuacjach mnie. Jednak w sensie abstrakcyjnym: idź i baw się dobrze, kochanie.

Ponieważ dobrowolny seks nie jest czymś, co mężczyźni Ci zabierają; jest to coś, co dajesz. Dawanie komuś innemu przyjemności nie jest żadną ujmą. Odczuwanie przyjemności też Cię nie poniża. A każdy, kto sugeruje inaczej – w głębi prawdopodobnie myśli o kobietach bardzo źle.

Tak, wszyscy ci chłopcy i dziewczęta i ci pomiędzy mogą złamać Ci serce, a to z kolei złamie moje. Trzymałem Cię w ramionach, szlochającą, kiedy Twój chłopak Cię zdradził, i serce mi pękało. Ale wiesz, co wstrząsnęło by mną jeszcze bardziej? Zobaczyć Cię w szklanej klatce, pozbawioną wszelkich doświadczeń oprócz zimnej pustki, ponieważ Kochany Tatuś zapewnił, że nie doświadczysz niczego, dopóki on nie zadecyduje, co powinno Ci się podobać.

Nie jesteś mną. Nie jesteś też przedłużeniem mojej woli. Musisz więc popełniać swoje własne cholerne błędy, nauczyć się podnosić po upadku, nauczyć się, gdzie są bandaże i jak opatrywać swoje własne skaleczenia. Ja Ci pomogę. Będę Twoim doradcą, jeśli tylko będę mógł, będę osobą, do której zwracasz się, kiedy czujesz się w tym wszystkim zagubiona. Ale ja myślę, że w zagubieniu jest pewna wartość. Jest w nim siła, którą można zdobyć jedynie samodzielnie wydostając się z ciemności.

Jesteś odrębną osobą, i niektóre z rzeczy, które będziesz kochać, wydadzą mi się szalone, brzydkie lub nieprzyjemne. Właśnie tak ogromny i wspaniały jest świat! Wyobraź sobie, co by było, gdybyśmy wszyscy kochali to samo; wszyscy walczylibyśmy o te same dziesięć osób. Cudem jest, jak łatwo to, co dla kogoś jest odpadkiem, dla kogoś innego staje się ukochanym skarbem. A ja byłbym żałosnym małym człowieczkiem, gdybym wmanipulował Cię w zostanie dokładną kopią moich własnych pragnień. Uwielbiaj muzykę, której nie cierpię, oglądaj filmy, których nienawidzę, stań się silną kobietą, która wie, gdzie leży jej szczęście i co zrobić, żeby je osiągnąć.

Oczywiście, w życiu zarobisz parę siniaków, czasem dobrowolnie. Ale nie powiem Ci, że seks jest zły albo że Ty jesteś zła, dlatego że go pragniesz, albo że inni ludzie są źli, dlatego że pragną go od Ciebie, o ile chcesz im go dać. Nie chcę, nawet poprzez łatwy do zanegowania humor, utrwalać idei, że ludzie, którzy pociągają moją córkę, są moimi wrogami.

Nie jestem strażnikiem trzymającym Cię pod kluczem w wieży. Idealnie powinienem być dla mojej córki bezpiecznym schronieniem, ogrodem, do którego może wrócić, kiedy świat okaże się odrobinę zbyt okrutny, miejscem, w którym może dojść do siebie, zastanowić nad popełnionymi błędami i wiedzieć, że istnieje ktoś, kto kocha ją całym sercem i będzie ją tulił, dopóki nie obeschną jej łzy.

Właśnie tego chcę dla Ciebie, kochanie. Śmiałego życia wypełnionego wielkimi błędami i jeszcze większymi triumfami.

A teraz idź w świat i znajdź wszystkie rzeczy, które kochasz, i vice versa.

Ferrett Steinmetz, 12 SIERPNIA 2013

Artykuł ten był oryginalnie zamieszczony na The Ferrett pod odrobinę innym tytułem.

Tłumaczenie: Ewa Wlezień

design & theme: www.bazingadesigns.com