Social Propaganda Studio: Stop Seksualnej Przemocy

Pracownia Propagandy Społecznej (ASP w Gdańsku) to artystyczny kolektyw grafików, którzy wypowiadają się wizualnie w chwilach potrzeby. Seksualna przemoc jest taką potrzebą. To temat tabu, zazwyczaj kompletnie przemilczany.

Swoimi pracami reprezentujemy osoby doświadczające przemocy, które często – zawstydzone i haniebnie okaleczone – nie mają siły, by opowiedzieć o swojej historii, a jeśli nawet próbują, to bagatelizuje się ich słowa. Media donoszą o kolejnych przypadkach seksualnej przemocy, ale politycy każdej frakcji udają bezradnych; zachowują się nad wyraz ostrożnie i konserwatywnie, nie wypowiadając się (jak to określają) w „drażliwych sprawach” ani nie regulując prawa, by wesprzeć pokrzywdzonych.

Pracownia Propagandy wyciąga niezbędną pomocną dłoń (jak w akcji „Grafik bez granic”) dostarczając w imieniu osób doświadczających przemocy argumenty za zmianą prawa tak, aby w jak największym stopniu redukowało ono przestępstwa na tle seksualnym i jednoznacznie stanęło po stronie pokrzywdzonych. Według nas, społeczeństwo przyznające się do wyznawania zasad dekalogu powinno już dawno uregulować prawem ten problem.

Pracownia Propagandy Społecznej / Jacx (Jacek Staniszewski)

stoprzemocy_dominikasniegDominika Śnieg

Dominika Śnieg3Dominika Śnieg

Gosia MiklaszewskaGosia Miklaszewska

Gosia Miklaszewska3Gosia Miklaszewska

JacxJACX

Julia KasprzakJulia Kasprzak

Justyna HołubowskaJustyna Hołubowska

Maja TańskaMaja Tańska

Paulina PrzygodaPaulina Przygoda

Szymon WoźniakSzymon Woźniak

Weronika Lipniewska:Vera KingWeronika Lipniewska/Vera King

Żaneta RzepaŻaneta Rzepa 

10408106_887278281328709_3479357064573542240_nMartika Pinedo Sanchez

Więcej prac znaleźć można na stronie FB Social Propaganda Studio.

design & theme: www.bazingadesigns.com