Stanowisko redakcji naczelnej „Gazety Wyborczej” ws. zarzutów wobec Michała Wybieralskiego

Redaktorzy naczelni: Jarosław Kurski, Aleksandra Klich, Piotr Stasiński
27 listopada 2017 | 13:51Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć.

Portal Codziennik Feministyczny zamieścił 27 listopada 2017 tekst podpisany przez pięć autorek zarzucający m.in. Michałowi Wybieralskiemu, szefowi Wyborczej.pl, molestowanie seksualne i przemoc.

Na nasz wniosek spółka Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”, rozpoczęła dziś procedurę wyjaśniającą w tej sprawie. Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć.

Dołożymy wszelkich starań, by takie przypadki wyjaśniać i wyciągać konsekwencje wobec ich sprawców. Agora ma odpowiednie, od dawna ustalone procedury, które pozwalają na rzetelne zbadanie sprawy. Dają one zarówno gwarancje ochrony ofiar, jak i przeciwdziałają niesłusznym oskarżeniom.

W poniedziałek 27 listopada Michał Wybieralski przekazał nam następujące oświadczenie: „Przepraszam wszystkie osoby – autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są – które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania. Ogromnie tego żałuję, nie było to nigdy moją intencją. Tekst każe mi przemyśleć moje postępowanie i relacje międzyludzkie. Chciałbym zadośćuczynić wyrządzonym przeze mnie krzywdom w formie, której oczekują skrzywdzone osoby.

Do czasu wyjaśnienia sprawy zgodnie z procedurą Agory dotyczącą molestowania seksualnego oraz mobbingu nie będę komentował sprawy.

Michał Wybieralski, szef działu Wyborcza.pl, ‚Gazeta Wyborcza‚”.

Do czasu wyjaśnienia sprawy przez komisję Michał Wybieralski – również na własny wniosek – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych.

design & theme: www.bazingadesigns.com