Gracze wściekli, że nowym szefem XboXa została kobieta

julie-larson-green-microsoft-vice-president-devices

Julie Larson-Green jest nową dyrektorką XBOXa, a gracze żołądkują się na REdditie i innych forach internetowych, ponieważ jest kobietą  

Julie Larson-Green, świeżo mianowana głowa Xboxa, pracuje w Microsofcie od 20 lat i powszechnie uważana jest za jedną z najbardziej utalentowanych liderek firmy Redmond. Dlaczego więc tylu męskich graczy jest złych, że Larson-Green objęła kierownictwo Grupy Devices and Studios Engineering, która nadzoruje Xboxa? Nominacja została ogłoszona w zeszłym tygodniu jako część reogranizacji firmy na dużą skalę. Ale wygląda na to, że wielu graczy jest niezadowolonych jedynie z tego powodu iż jest kobietą, jak pisze Rebecca Greenfield w The Atlantic Wire. 

Użytkownicy N4G – społecznego serwisu informacyjnego na temat gier – uznali (via Lauren Cartwright) m.in. że: „teraz wyjdą aplikacje o pieczeniu i szyciu”, „kobieta… lol”, oraz „wspaniały botoks…, ewidentnie najlepsza osoba na to stanowisko”. 

W tzw. międzyczasie, Redditersi dodali do ciągniętego wątku kolejne żale: „właśnie obejrzałem jej przemówienie dotyczące MS dev [platforma deweloperska – przyp. tłum.]. Ja pierdole, było tam dużo botoksu i liftingów” czy „Do XO nadciąga Gotująca Mamusia”. Chociaż trzeba przyznać, że seksistowskie komentarze na Redditie szybko utraciły na popularności.

Jeśli chodzi o społeczność Twittera, głosy są przeważnie pozytywne. Jeden z użytkowników, Jonathan Rothwell, zauważa jednak, że „około 50% komentarzy na GameSpotcie jest w stylu: ‘o mój boże, cycata kucharka, bu ha ha ha etc’. […]”

W redakcji Fast Company, o zdanie zapytaliśmy naszego redakcyjnego entuzjastę gier, Kita Eatona. Na pytanie o to czy kobieta może kierować projektem dotyczącym gier, odpowiedział: „najbardziej zajebiści i utalentowani gejmerzy jakich kiedykolwiek spotkałem to kobiety”.

No właśnie.

Tłum. Karolina Wiśniewska

Źródło tekstu

  1. arpi

    No właśnie co? Może jakieś dowody na najbardziej utalentowanych gamerów-kobiety? Najchętniej wyniki z międzynarodowych imprez gamingowych, gdzie nie ma podziału na płeć.

Prosimy używać nowych komentarzy

design & theme: www.bazingadesigns.com