Gender Studies: Ruszyła rekrutacja na semestr zimowy 2017/2018

Podyplomowe Studia nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci „Gender Studies” ISNS UW oferują, co semestr nową ofertę cyklów zajęć z zakresu socjologii, psychologii, prawa, historii, teorii kultury, teorii literatury i innych dziedzin nauk humanistycznych. Łączy je wspólna perspektywa: wykładający prowadzą badania i analizują dokonania swojej dziedziny naukowej z perspektywy tożsamości płci. Studia stanowią nie tylko „uzupełnienie” dotychczasowej wiedzy o to, co było w niej pomijane z powodu wcześniejszego braku zainteresowania i braku badań nad sytuacją kobiet, opisują oraz analizują panujące stereotypy związane z kobiecością i męskością, ale niosą też propozycje nowego spojrzenia na dotychczasową naukę i kulturę, które uwzględnia perspektywę obu płci.

Oferta przedmiotów do wyboru zmienia się co semestr – wybór przedmiotów, długość, tryb studiów zależy od Ciebie! (Aby studia skończyć trzeba zebrać wpisy z 12 przedmiotów oraz napisać pracę końcową).

Nowe słuchaczki, nowych słuchaczy prosimy o rejestrację w systemie irk (http://www.isns.uw.edu.pl/studia.php?isns=studia-podyplomowe-gender)

A wszystkie zainteresowane kontynuowaniem studiów prosimy kontakt mailowy: gender@isns.uw.edu.pl

W roku akademickim 2017/2018 w semestrze zimowym zapraszamy na zajęcia:

Praca seksualna w perspektywie feministycznej.
Prowadzenie: dr Agata Dziuban feministyczna socjolożka (adiunktka w Zakładzie Antropologii Społecznej IS UJ), aktywistka. Od 2009 outreachworkerka w środowisku osób pracujący seksualnie (w Krakowie i Warszawie). W latach 2014-2016 Policy Officer przy Międzynarodowym Komitecie na rzecz Praw Pracownic i Pracowników Seksualnych w Europie (International Committee on the Rights of Sex Workers in Europe, ICRSE). Członkini Sex Work Polska, koalicji na rzecz praw pracownic i pracowników seksualnych w Polsce.

Wprowadzenie do zagadnienia herstorii/historii kobiet – laboratorium herstoryczne.
Prowadzenie: mgr Natalia Sarata – absolwentka socjologii (UJ 2004) i europeistyki (UJ 2005), a także absolwentka i wykładowczyni podyplomowych gender studies (UJ 2005). Współtwórczyni i koordynatorka programu „Krakowski Szlak Kobiet” / „Herstorie” Fundacji Przestrzeń Kobiet, Członkini zespołu projektu „Archiwum Kobiet: Piszące” w Instytucie Badań Literackich PAN.

Zabójczynie, dzieciobójczynie, więźniarki – gender a przestępczość, analiza prawno-kryminologiczna i społeczna. 
Prowdzenie: mgr Karolina Więckiewicz, Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW
Absolwentka Studium Doktoranckiego Wydziału Prawa i Administraji UW, kryminolożka, prawniczka i aktywistka feministyczna.

Więcej informacji

gender

design & theme: www.bazingadesigns.com