#FreeTheNipple

Jeśli wybierzesz się w tym roku na plażę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczysz kobiety z sutkami na wierzchu. Zanim jednak w szoku upuścisz rożek z lodami na piasek, przyjrzyj się dokładniej – może się bowiem okazać, że panie mają na sobie TaTa Top – bikini top z narysowanymi sutkami. Na pierwszy rzut oka top może się wydawać dowcipem, ale tak naprawdę kryje się w nim głębszy, feministyczny zamysł.

article-2648783-1E791A8300000578-675_634x544

article-2648783-1E7554C400000578-258_634x424

Mężczyźni mogą zdjąć koszule, kiedy tylko przyjdzie im na to ochota – podczas gdy kobieta przechadzająca się topless w miejscu publicznym ryzykuje otrzymaniem mandatu. Właśnie pod tym kątem powstał wyjątkowo realistycznie wyglądający TaTa Top, mający na celu ukazanie podwójnych standardów płciowych w kwestii obnażania się.

– “Dlaczego kobiety nie mogą chodzić topless? Kiedy głębiej się zastanowić, jaka jest różnica pomiędzy męskim sutkiem a kobiecym? Chodzi o więcej tkanki tłuszczowej? Czy o  fakt, że kobiece sutki zazwyczaj występują w erotycznym duecie z waginą? Kogo chroni obecne prawo i przed kim? Jaki wysyła komunikat młodym kobietom odnośnie ich ciał – że powinny się ich wstydzić i zakrywać?” – piszą na swojej stronie internetowej twórczynie topu, Robyn Graves and Michelle Lytle.

o-TATA-TOP-1-570

o-TATA-TOP-2-570

Chociaż pojawienie się TaTa Topu nie jest bezpośrednio powiązane z kampanią #FreeTheNipple, idealnie zbiegło się z nią w czasie. Ruch ten, rozpoczęty przez producentkę filmową Linę Esco, zainspirował setki kobiet do wyjścia topless na ulice Nowego Jorku w celu obnażenia podwójnych standardów dotyczących ciał kobiet i mężczyzn.

Profil FB #FreeTheNipple

design & theme: www.bazingadesigns.com