Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!: Tylko jedna czwarta Polaków uważa, że dwie mamy i dziecko to rodzina

Jesteśmy rodziną to kampania społeczna na rzecz tęczowych rodzin realizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado. W Polsce przynajmniej 50 tysięcy dzieci jest wychowywanych w tęczowych rodzinach.

Jak czytamy na stronie Tęczowerodziny.org: Chłopcy i dziewczynki, którzy mają mamę i mamę lub tatę i tatę, nie chcą, żeby ktoś się z nich śmiał. Chcą mieć kolegów i koleżanki, którzy staną za nimi i powiedzą: Jesteśmy przyjaciółmi. Możesz na mnie liczyć. Chcą mieć babcie i dziadków, ciocie i wujków, kuzynów i kuzynki, którzy staną za nimi i powiedzą: Jesteśmy rodziną. Możesz na mnie liczyć.

Tylko jedna czwarta Polaków uważa, że dwie mamy i dziecko to rodzina. Zmieńmy to. Jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy rodziną.

Kampania ruszyła 22 listopada 2015. Głównym kanałem przekazu jest Internet – portale internetowe oraz media społecznościowe (Facebook, YouTube itp.).

Teledysk opowiada historię Magdy i Laury, dwóch dziewczyn z Trójmiasta, które zakochały się w sobie i zdecydowały razem tworzyć rodzinę. Mają 10-miesięcznego synka, Antosia. Rodzina Magdy nie akceptuje tej sytuacji i chce ją zmusić do zostawienia Laury i Antosia. W jej obronie staje dziadek.

Fotografie i spoty przedstawiają znajomych i przyjaciół osób LGBT, heteroseksualne pary z dziećmi i bez dzieci, wyrażające swoje poparcie dla tęczowych rodzin.

Strona internetowa Tęczowerodziny.org zawiera odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania dotyczące wychowania dzieci przez rodziców tej samej płci. Umożliwia też nawiązanie kontaktu rodzinom z różnych części Polski.

Podaj dalej!

design & theme: www.bazingadesigns.com