Dziennikarka zgwałcona na placu Tahrir


k-bigpic

Egipskie media donoszą, że holenderska dziennikarka została zgwałcona przez kilku mężczyzn w piątek na placu Tahrir w Kairze. Według posta opublikowanego w niedzielę na facebooku Diny Zakari, egipskiej dziennikarki: „ofiara przebywa w szpitalu, a jej stan jest ciężki”. Jak donosi Ynetnews, państwowy szpital wydał oświadczenie, że kobieta została przyjęta po gwałcie dokonanym przez pięciu mężczyzn. Od tego czasu przeszła operację i została zwolniona ze szpitala.

Z raportu ONZ wynika, że ponad 99 procent egipskich kobiet doświadczyło jakiejś formy molestowania seksualnego lub pobicia w ich życiu. Według Ahram Online, grupa Operation Anti-Sexual Harassment (grupa egipskich kobiet) poinformowała o czterdziestu sześciu oddzielnych napaściach seksualnych w trakcie ostatnich protestów przeciwko Morsi na placu Tahrir. W niedzielę wieczorem, oddolne grupy nakłaniały kobiety do opuszczenia protestów: „obszar nie jest bezpieczny i zalecamy jego opuszczenie, jeśli to możliwe”, poinformowalo na Twitterze Bodyguard Tahrir. Uzbrojeni w kije mężczyźni atakowali kobiety tuż przy wejściu do stacji metra Tahrir.

Ehab Fahmy, rzecznik prezydenta, na konferencji prasowej w niedzielę, nazwał molestowanie seksualne i przemoc zarazą protestów. Według Daily News Egypt, Fahmy powiedział, że „każdy Egipcjanin potępia te haniebne czyny” i dodał, że takie podłe zachowanie nie było cechą narodu egipskiego.

Stwierdził również : „Poinformowaliśmy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, aby natychmiast podjąć niezbędne środki i złapać napastników. ” Według Huffington Post, prokurator generalny Egiptu Talaat Abdallah wysłał pracowników do szpitala w celu spisania zeznań ofiary.

źródło: http://jezebel.com/female-foreign-journalist-gang-raped-in-horrific-tahrir-633730926

design & theme: www.bazingadesigns.com