Wydarzenia upamiętniające masakrę imigrantów/ek 6 lutego 2014

CISPM BERLIN – Niemiecka Sieć Międzynarodowej Koalicji Na Rzecz Imigrantów/ek Bez Papierów i Uchodźców/czyń.

To jest apel do wszystkich osób doświadczonych wojną UE przeciwko imigrantom/imigrantkom i uchodźcom/uchodźczyniom. Wojną, jaką Unia prowadzi na swoich granicach w ramach politycznej i społecznej strategii.

Dziesiątki osób przetrzymywanych na granicy w marokańskiej Ceucie, 6 lutego 2014 roku, podjęło wspólną próbę przekroczenia granicy morskiej z Hiszpanią. Hiszpańska straż graniczna zaatakowała uchodźców i uchodźczynie gumowymi kulami i gazem łzawiącym. W tym śmiertelnym polowaniu na imigrantów i imigrantki wzięła również udział marokańska policja wspierana lokalnymi grupami rasistowskimi. Conajmniej 15 osób zostało zabitych a 50 nadal jest poszukiwanych. Wiele osób zostało rannych i bezprawnie cofniętych do Maroka.

Rok po tym tragicznym zdarzeniu, rodziny zamordowanych, świadkowie/inie i aktywiści oraz aktywistki praw człowieka, chcą uczcić pamięć tej masakry.

Jest to krok w stronę stworzenia międzynarodowej platformy działania dla imigrantów/ek, uchodźców/czyń i wszelkich inicjatyw solidarnościowych. Wspólnie obnażymy wszystkie zbrodnie i każdą niesprawiedliwość jakie nas dotykają. 

Nie czekaj na innych aby powstać, zrób to sam/a!

„Dni Akcji” odbędą się w dniach 5-8.02 w Berlinie, w trakcie których upamiętnimy wydarzenia 6. lutego różnymi akcjami i działaniami.

cropped-cispm_poster-druck1

 Szczegółowy program wydarzeń

design & theme: www.bazingadesigns.com