Piotr Nowak pozwany o zniesławienie przez szefa Business Centre Club za publikację na Codzienniku Feministycznym

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club pozwał Piotra Nowaka o zniesławienie (art. 212 § 2 KK) za tekst pt. „Wyrób doktoratopodobny” na temat doktoratu Goliszewskiego, który opublikowałyśmy na Codzienniku 2 lata temu: link do tekstu

piotrnowak 2

Doktorat Goliszewskiego zgodnie z treścią artykułu Piotra Nowaka został stworzony bez żadnych badań, a swoje tezy oparł na luźnych przemyśleniach. Po interwencji Piotra sprawą zainteresowały się media, a w konsekwencji Rada Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego nie nadała Goliszewskiemu tytuł doktora. Głosowało 36 osób, z których aż 26 było przeciw. Wątpliwości dotyczyły nie tylko rzetelności jego przewodu doktorskiego, ale tez poziomu pracy, brakowało w niej między innymi tak podstawowych elementów jak przypisy.

Piotr potrzebuje naszego wsparcia – kosztuje go to sporo nerwów i pieniędzy. Aby nie przegrać tej sprawy, musi skorzystać z usług adwokata/adwokatki. Potrzebuje na ten cel prawie 4000 zł. W związku z tym zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie: zrzutka.

Pierwsza rozprawa zaplanowana jest na 24 marca.

design & theme: www.bazingadesigns.com