Codziennik Feministyczny: Mamy dość!

Zgodnie z informacjami portalu tvp.info prof. Bogdan Chazan nie usłyszy prokuratorskich zarzutów za odmowę wykonania aborcji, gdyż były ku temu medyczne wskazania.

redakcja3333

– Opinia biegłych lekarzy nie daje podstaw do zarzutów dla prof. Bogdana Chazana – informuje stołeczna prokuratura. Jeszcze w marcu prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie odmowy wykonania legalnej aborcji przesłucha prof. Chazana. Będzie to przesłuchanie w charakterze świadka, a nie podejrzanego.

Śledztwo ws. „narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”, ma zostać zakończone do początku kwietnia.

Przypomnijmy: mniej niż rok temu profesor Chazan zmusił swoją pacjentkę do urodzenia bezmózgiego płodu, zasłaniając się klauzulą sumienia, którą, jako dyrektor, rozciągnął na cały szpital im. Świętej Rodziny w Warszawie. Człowiek, który w czasach PRL miał sumienie wystarczająco niewrażliwe, by dokonywać przemysłowych ilości aborcji, z chwilą powiania wiatru z Watykanu zmienił front i ciąż już nie przerywa. Nie wskazuje też innych szpitali skłonnych przerwać ciążę. Pacjentka, będąca w ciąży z in vitro nie została poinformowana o stanie płodu, uprawniającym do legalnej aborcji. Pogwałcono tym samym prawa pacjentki do dokumentacji medycznej i do udzielenia świadczeń zdrowotnych. Skutkiem donoszenia patologicznej ciąży jest także to, że pacjentka tego „lekarza”, z racji wieku i powikłań, straciła szansę na zajście w zdrową ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. 

Pytamy: kim trzeba być, by z zimną krwią skazywać kobietę na godziny bolesnego porodu i obserwowanie powolnej śmierci jej potwornie zdeformowanego dziecka? Pytamy: w jakim kraju żyjemy, że niektórym ludziom wydaje się to być mniejszym złem niż prosty i bezbolesny zabieg? Pytamy: czy zależy wam na tym, by kobiety umierały z powodu źle przeprowadzonych, nielegalnych aborcji? Cywilizacja śmierci jest to cywilizacja, w której nieliczna grupa narzuca pozostałym, jak żyć i jak się rozmnażać. To właśnie zrobił profesor Chazan. To robią jego koledzy. 

Mamy dość życia pod dyktando kościoła katolickiego i jego świeckich popleczników, takich jak Chazan. Nie chcemy żyć w świecie, w którym do urzędników i księży należy ostatnie zdanie nt. naszych ciał i naszej seksualności.

Odmawianie praw reprodukcyjnych jest jedną z najbardziej perfidnych form przemocy i brutalnym aktem łamania praw człowieka. Przerwijmy to. Wyjdźmy na ulice! (więcej informacji niebawem).

Redakcja CF

Kamila Kuryło
Katarzyna Paprota
Łukasz Wójcicki
Justyna Kowalska

design & theme: www.bazingadesigns.com