Atak na anarchistyczną klubokawiarnię „Zemsta” w Poznaniu

Dziś około godz. 18.15 doszło do ataku na anarchistyczną klubokawiarnię Zemsta” w Poznaniu. Około 30 zamaskowanych przestępców zabarykadowało drzwi od zewnątrz, do środka wrzucili racę od której zapaliła się kotara na wejściu. W tym czasie Zemsta” gościła około 20 osób, w tym studentów i studentki z zagranicy. Rodzina z małym dzieckiem wyszła kilka minut przed atakiem. Nikomu nic się nie stało.

zemsta2fot.

Dzięki informacji od osoby zaprzyjaźnionej, która zwróciła uwagę na grupę zmierzającą w stronę „Zemsty” osoby przebywające w środku zdążyły zamknąć bramę i drzwi wejściowe do lokalu. Zamaskowani napastnicy po chwili wyważyli drzwi, zdewastowali całą przestrzeń na podwórku (szyldy, stoliki, krzesła), wybili szybkę w drzwiach wejściowych.

Za atakiem na Zemstę” prawdopodobnie stoją środowiska nacjonalistyczne, które wcześniej zebrały się w liczbie 100-150 osób pod Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na konferencji prasowej dotyczącej zbezczeszczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zemstra1fot.

Solidaryzujemy się z Zemstą.

Prosimy wszystkich, którzy_re byli_ły dziś w „Zemście” (lub nieopodal): zgłaszajcie się, zdawajcie relacje, wysyłajcie filmy! Zależ nam na Waszej szybkiej reakcji!

We ask everybody who were in Zemsta today this evening during the bad situation: write to us! sent some relations, photos or videos! Yours fast reaction is very important!

design & theme: www.bazingadesigns.com