Absurdalna sprawa z roku 2012

120424055341-marissa-alexander-story-top

Jacksonville, Fla – Mieszkanka Florydy skazana na dwadzieścia lat więzienia za oddanie strzałów ostrzegawczych przeciw swojemu natarczywemu mężowi. 

Marissa Alexander z Jacksonville powiedziała, że stanowe prawo „Stand Your Ground“ powinno być zastosowane wobec niej, ponieważ oddając strzały ostrzegawcze we własnym domu, w sierpniu 2010 r., działała w akcie samoobrony przeciwko swojemu natarczywemu mężowi. Jak zeznała policji, zrobiła to, by uciec przed brutalnym pobiciem przez męża, przeciwko któremu już wcześniej wnosiła o zakaz zbliżania się.

CBS Affiliate WETV donosi, że Sędzia Okręgowy James Daniel wydał wyrok w piątek.

Według wymogów co do minimalnego wyroku na Florydzie, Alexander mogłaby otrzymać mniejszą karę, pomimo że nigdy wcześniej nie miała problemów z prawem. Sędzia Daniel stwierdził, że prawo nie bierze pod uwagę złagodzenia okoliczności tak aby zmniejszyć wyrok poniżej 20 lat, które stanowi minimum.

„Naprawdę tam płakałam“- powiedziała WETV 11-letnia córka Marissy – „Nie chciałam płakać przed sądem, ale czułam się zraniona. To nie powinno się tak skończyć“

Alexander została skazana za usiłowanie morderstwa po tym jak początkowo odmówiła ugody – kary 3 lat więzienia. „Nie uważam, żebym zrobiła coś złego“- powiedziała.

Niedawno kobiecie odmówiono przeprowadzenia nowego procesu, po tym jak wniosła apelację o ponowne rozpatrzenie sprawy. Skazana opierała swój wniosek na kontrowersyjnym prawie „Stand Your Ground“. Głosi ono, że ofiara przestępstwa nie musi uciekać przed oprawcą i może natychmiast wziąć odwet w celu samoobrony.

Prawnik Marissy Alexander powiedział, że to oczywiste, iż się broniła, a zatem nie powinna spędzać dwóch dekad za kratkami. Sprawa kobiety z Florydy wywołała falę wsparcia obrońców ofiar przemocy domowej – i porównań do przypadku stróża z tego samego stanu, Georga Zimmermana, któremu łagodzące prawo zostało przyznane po tym, jak postrzelił nastolatka.

Tłumaczenie Aleksandra Kamińska

Źródło tekstu

design & theme: www.bazingadesigns.com