Warszawa: 60 tys. zł kaucji za trzech aresztowanych anarchistów ws. domniemanej próby podpalenia policyjnego radiowozu

Dzisiaj odbyło się posiedzenie w sprawie zażalenia na przedłużanie aresztu trójki zatrzymanych anarchistów. Sędzia przychylił się do wniosku i wyznaczył 20 tysięcy złotych kaucji za każdego z nich. Na zebranie środków jest tydzień. Jeśli w tym czasie uda się przekazać odpowiednie środki, zatrzymani zostaną zwolnieni z aresztu i będą w zamian pod stałym nadzorem policyjnym.

533978_3951997514549_243750896_nfot. Agata Kubis

60 tysięcy złotych to majątek, którego oczywiście nie mają ani rodziny zatrzymanych ani ich przyjaciele. Zebranie takiej kwoty w tydzień jest niemałym wyzwaniem. Jeśli możesz wesprzyj ich finansowo albo przekaż dalej apel o zbiórkę środków – każda złotówka przybliża do wydostania chłopaków zza krat. Wyjście z aresztu oznacza dla trójki anarchistów przerwanie codziennych tortur, jakim są poddawani od ponad 3 miesięcy w czasie pobytu w całkowitej izolacji.

Więcej o sprawie.

Wpłat można dokonywać na konto:

Account Holder: VpKK e.V.
IBAN: DE 4085 0205 0000 0361 5700
BIC: BFSWDE33DRE
Bank für Sozialwirtschaft
Tytuł: Donation ABC Warsaw \ ACK Warszawa

WAŻNE:  Nie zapomnij o adnotacji “Donation ABC Warsaw” lub “ACK Warszawa”! Bez niej nie będzie wiadomo, że przekazywana przez Ciebie dotacja jest przeznaczona na wsparcie dla trzech anarchistów z Warszawy.

design & theme: www.bazingadesigns.com