5 powodów, dlaczego Terry Richardson jest cholerną gnidą i należy bojkotować jego prace

Jestem tak zdenerwowana. Obecnie trwa coś, co określiłabym fenomenem społecznym, jeśli zaczynamy mówić o gwieździe celebryckiej fotografii mody Terrym Richardsonie i jego rosnącej sławie. Mimo, że większość ludzi na wzmiankę jego imienia, reaguje tekstami w stylu „czy on nie jest gwałcicielem?” lub „to ten fotograf, którego trzeba dmuchnąć?”, a odpowiedź zazwyczaj brzmi „tak, to on!”, rozmowa szybko się kończy. To naprawdę dziwne, że wszyscy przymykają oko, a cała sytuacja idealnie obrazuje to, jak otoczenie może zmienić opinię ludzi na temat konkretnego zachowania. Każdy inny seryjny gwałciciel wystawiony na widok publiczny przez swoje ofiary (jak Terry Richardson) zostałby skazany na karę więzienia, no z kilkoma wyjątkami. Richardson jednak staje się coraz sławniejszy i wydaje się bogacić z każdą następną sesją zdjęciową (= napaścią seksualną), jakiej dokonał.

Ujmę to w ten sposób; jeśli wygoogluję „Terry Richardson gwałt”, wyskoczy mi ponad 271 tysięcy wyników. Artykuł na podstronie Jezebel napisany przez Jennę Sauers w marcu 2010 r. szczególnie „rzuca nowe światło” na ten temat. To pełne zeznania od modelek/modeli i asystentek/asystentów fotografów/ek opisujących Richardsona zaangażowanego w podręcznikowe gwałty przed dziesiątkami ludzi, którzy pozwolili by do tego doszło. Renomowane źródła informacji, takie jak „NY Observer” i „The Gloss” również obnażyły perwersje Richardsona, ale tchórz nawet tego nie skomentuje, a my wszyscy zapomnimy o całej sytuacji, jak tylko zobaczymy jego najnowsze zdjęcia w „Vogue” lub w teledyskach takich gwiazd jak Miley Cyrus.

To sprawia, że ​​zastanawiam się, czy Richardson gwałci też gwiazdy, a może on tylko myśli, że tylko my „normalni” jesteśmy warci wykorzystania. Miley, Lady GaGę i Rihannę oszczędził, czy je też spotkał taki sam los jak większość innych młodych dziewcząt, które przechodzą przez próg jego studia?

Prośba o zużyte tampony, by zrobić „tamponową herbatkę” oraz zmuszanie niedojrzałych płciowo modelek do odgrywania czynności seksualnych (a teraz wisienka na torcie: podobno żadna z nich nie mówiła po angielsku), pokazuje, że Richardson jest bezdusznym potworem, którego nadal będziemy chwalić. Ponieważ wydaje się, że napaść seksualna w świecie mody jest rzeczą tak normalną i akceptowalną jak anoreksja i narkotyki, ten fotograf może liczyć na szybki zarobek, nadal niszcząc na zawsze życie młodych kobiet. Przemyśl to!

Richardson został niedawno wybrany, by wykonać sesję zdjęciową Madonny rozpowszechnioną w 2013 w listopadowym wydaniu „Harper’s Bazaar”, w którym opowiada przerażającą historię gwałtu i zastraszania nożem przy gardle na dachu budynku, kiedy po raz pierwszy przybyła do Nowego Jorku. To takie rzeczy, które sprawiają, że zastanawiam się, jak on może żyć sam ze sobą. Madonna pozuje dla Richardsona z mieczem samurajskim, symbolizującym jej siłę i odwagę po takiej gehennie blizn. Tymczasem Richardson jest tak samo winny jak gwałciciel Madonny. Jak kara została mu wymierzona? Dlaczego Madge nic nie wie? KTO TU RZĄDZI?

madonna5f-2-web

Mogę nieprzerwanie opowiadać jakim szaleństwem jest to, że kobiety które powinny być wielbione (m.in. Beyoncé, Mila Kunis, Lady GaGa i Gwen Stefani) dalej wspierają jego pracę i pozują dla niego. Nie ma wystarczającej liczby kobiet takich jak Coco Rocha, Jamie Peck i Rie Rasmussen, które wypowiadały się o swoich doświadczeniach z Richardsonem i poprzysięgły już nigdy nie podejmować z nim współpracy.

beyonce-terry-richardson-2

Bez zbędnych ceregieli, oto 5 powodów, dla których Terry Richardson nie tylko powinien być unikany w świecie mody, ale także zamknięty w Guantanamo:

1. On jest gwałcicielem. Teraz wiemy, wiedziałyśmy i wiedzieliśmy już to wcześniej, to co my teraz z tym zrobimy?

2. Przyznał, że gwałcicielem. Sam powiedział: „Nie chodzi o to kogo znasz, chodzi o to kogo dmuchasz. Nie bez powodu mam dziurę w spodniach„. Richardson wydaje się wierzyć, że jego stanowcze i nieodpowiednie zachowanie jest w pełni uzasadnione. W wywiadzie dla „NY Observer” w 2004 roku Richardson opisuje jak rozbiera modelki; „Często zaczyna się od tego, że pytam <<Czy chcesz zrobić akty?>> A one na to: <<Nie chcę być naga>>” powiedział Richardson. „Mówię więc: <<Ja będę nagi, a ty zrobisz zdjęcia. Możesz mieć aparat. Możesz mieć fallusa>>”. Facet jest tak obleśny, że dodaje jeszcze: „a ponieważ jestem sam na tak wielu zdjęciach, nie instrumentalizuję samego siebie trochę?”.

3. On jest rasistą. Ok, „rasista” może być trochę szorstkie, ale facet, który fotografuje tylko białe dziewczyny przed swoimi występami z artystkami takimi jak Rihanna i Tyler The Creator. Z wszystkich piękności w każdy kolorze i kształcie, jak do cholery się stało, że przeważnie fotografował szczupłe białe dziewczyny?! 

4. Jego pomysły są banalne. Dajcie mi białą ścianę, świetny aparat, Jareda Leto lub białą dziewczynę, a ja stworzę oryginał a la Richardson. Może poproszę dziewczynę, by umalowała usta na czerwono i lizała loda albo po prostu poproszę Leto, żeby trzymał kciuki w górze czy coś w tym stylu.

5. Cała ta akcja z kciukami! To sprawia, że ​​nie tylko chce uderzyć go w twarz jeszcze mocniej, ale również jest to kiepskie i wygląda na szczególnie naćpanego, kiedy to robi. On jest jak ten dziwny stary facet w parku, który próbuje dobrać się do dzieci… albo lepiej, jak wyciąga to w stronę dzieci. Wiesz o co mi chodzi?


jared-terry-6

Nowatorski.

Czy prezydent Barack Obama wie o osiągnięciach Richardsona? Myślę, że moje pytanie naprawdę brzmi… czy Barack został zgwałcony w tyłek? Trudno mi uwierzyć, że przy tak dużej inteligencji ludzie Obamy nie byli świadomi, że fotograf jest uważany za najbardziej udanego gwałciciela w branży modowej. Lepiej niech nie pozwala Richardsonowi kręcić się w pobliżu Nataszy i Malii! Właściwie nie, wszystko jest w porządku, on gwałci tylko białe dziewczyny.

terry-richardson-nomoreterry-charlotte-waters-OMG-Oprah-Obama-Glee-GQ-2

Nawet gwiazdy są super wyzywające na jego zdjęciach.

Panie i panowie, jeśli macie szacunek dla kobiet na świecie, dołączcie do mnie w moim bojkocie wszystkich rzeczy związanych z osobą Terrego Richardsona, aż sprawiedliwości stanie się zadość! Im bardziej będziemy lekceważyć temat, tym bardziej ludzie będą akceptować to co jest nie do zaakceptowania. Modelki nie są obiektami seksualnymi i one się na to nie pisały. Zrób coś. 

Życzę dobrej zabawy podczas oglądania tych okropnych zdjęć, przy których ja dobrze się nie bawiłam.

Savannah Scott

Tłumaczenie: Magdalena Ziemska

cameron-diaz-terry-richardson-4


Terry-Richardson-Porn7

terryrichardsonpenis

design & theme: www.bazingadesigns.com